História

História Jacuzzi

História Jacuzzi

Jacuzzi® je značka, ktorá definuje žážitok z horúcej vírivky. Plná ľudí, ale aj v absolútnom súkromí predstavuje synonymum zábavy a zároveň úplného pokoja. Jacuzzi® úplne uspokojuje a necháva Vás chcieť ešte viac. Známa vďaka svojim inováciám. Vírivky Jacuzzi® podnietili rozvoj celého odvetvia hydroterapie a domáceho relaxu. Chcete vedieť, ako sa z talianskych bratov, technických inovátorov, stali v Amerike priekopníci hydromechaniky a neskôr hydroterapie? Prejdite si s nami ich cestu k Vášmu nekonečnému domácemu relaxu.

 


História Jacuzzi®

Niektoré mená sú také legendárne, že sa zdá, akoby boli odjakživa súčasťou nášho života. Jacuzzi® je nielen najrozšírenejšie meno bazénov a víriviek, ale predovšetkým známe rodinné meno. Bratia z rodu Jacuzzi započali tradíciu inovácie v oblasti lietania a poľnohospodárstva a dodnes vylepšujú v oblasti hydroterapie, bazénov a víriviek. V Jacuzzi® sa človek cíti kdekoľvek ako doma, či už je to od prvého okamihu, keď vstúpi do showroomu Jacuzzi® a následne aj v priebehu rokov, kedy si užíva krásnu novú vírivku.

jacuzzi pumps

 

Začiatok 20. storočia

Siedmi bratia - priekopníci dizajnu a inžinierstva

Inovatívny, tvrdo pracujúci a rodinne založený rod Jacuzziovcov prišiel do Spojených štátov z Európy na začiatku dvadsiateho storočia. Zanechajúc stopu v letectve skonštruovaním prvej uzavretej kabíny na jednoplošníku, rozhodli sa obrátiť svoju pozornosť na vodné systémy a pumpy v Orange Grooves v Kalifornii. V Roku 1925 títo bratia spravili revolúciu v poľnohospodárskom priemysle vytvorením prvej ponornej pumpy.

history 1

 

50. roky

Od hydrauliky k hydroterapii

Keď bol mladý člen rodiny Jacuzziovcov postihnutý reumatoidnou artritídou, bratia, už experti v obore hydrauliky, navrhli prevzdušnenú pumpu ktorá mohla byť ponorená do vane, aby poskytla hydroterapeutické liečenia zbavujúce bolesti. Presnosná pumpa J-300 sa stala oslavovaným vynálezom už počas svojej éry. So schopnosťou premeniť hociakú vaňu na ralaxačné a omladzujúce hydro terapeutické kúpele vytvorila J-300 oporný bod pre obchod. Vďaka tomu sa meno Jacuzzi začalo spájať s domácnosťami.

history 2 

 

60. roky

Inovatívne trysky rozbiehajú svoj priemysel

V roku 1968 Roy Jacuzzi z tretej generácie Jacuzziovcov dostal presnosnú hydroterapeutickú pumpu na ďalšiu úroveň. Pracujúc v rodinnom podniku od svojej puberty, Roy vytvoril a spopularizoval prvú svetovú integrovanú vírovú vaňu "Roman". Jej kľúčom bolo začlenenie inovatívnych terapeučných trysiek po bokoch vane. Jeho patentované trysky produkovali unikátny pomer vzduchu k vode 50:50. Jacuzzi používa ten istý pomer dodnes, aby poskytli zážitok ktorý nikde inde nenájdete. S podporou ďalších členov rodiny bol Roy lídrom pri vytváraní úplne nového priemyslu. Značka Jacuzzi® sa navždy zapísala do svetového povedomia.

history 3

 

70. roky

Prvé vírivky vyrábané pre rodiny

V roku 1970 Jacuzzi® vytvorili väčšie vírivky, aby mohli poslúžiť väčšej skupine ľudí. Začleňujúc kúrenie a filtráciu na udržanie teplej a čistej vody, boli tieto sebestačné rodinné vírivky unikátne. Po prvýkrát v modernej histórii sa mohol hocikto zapojiť do relaxačnej a osviežujúcej kúry s priateľmi a rodinou vo svojom vlastnom dome.

history 4

 

80. roky

Vírivky, ktoré sedia aktívnemu životnému štýlu

Počas 80. rokov sa Jacuzzi® sústredili na posilnenie domáceho zážitku z kúpeľa, zavádzajúc modely ktoré slúžili ako vírivky, vírivé vane alebo oboje. Modely obsahovali upokojujúce vodopády a mohli byť umiestnené vnútri či vonku, meniac tak dvor na miesto pre relaxáciu a zábavu s deťmi a priateľmi.

history 5

 

90. roky

Vírivky Jacuzzi® sa stali súčasťou rodinného dvora

Na začiatku 90. rokov bol Roy Jacuzzi uvedený do National Kitchen & Bath Hall of Fame, na základe uznania jeho veľkého prínosu do inovácií vo vodoliečbe pre domáce použitie. Jacuzzi® boli prvou spoločnosťou, ktorá presadzovala myšlienku, že vírivka na dvore by mohla byť taká "zábavná" ako grilovanie alebo napustený bazén. Projekčné a inžinierske tímy Jacuzzi reagovali na moderné spotrebiteľské trendy tým, že ponúkali energeticky úsporné vírivky vo viacerých farbách s viac voliteľných funkciami ako kedykoľvek predtým.

history 6

 

Začiatok 20. storočia

Oceňované Jacuzzi® vírivky sa predávajú po celom svete

Vírivky Jacuzzi® sú vyrábané firmou Jacuzzi Hot Tubs, najväčším svetovým výrobcom akrylátových masážnych bazénov. Okrem prvého patentu na vírivý kúpeľ má Jacuzzi® Inc. viac ako 250 svetových patentov pre pokrok v čerpacích systémoch, tryskových technológiách, kontroly ovzdušia a produktového dizajnu. Pokračujúce odhodlanie k inovatívnemu vývoju produktov zaisťuje vírivkám Jacuzzi® vedúcu pozíciu v priemysle a určuje štandard pre kvalitu a hodnotu víriviek po celom svete.

history 7