Hydroterapia

Hydroterapeutická masáž Jacuzzi

Čo pre Vás môže urobiť hydroterapia?

Hydroterapeutická masáž Jacuzzi® poskytuje precíznu kombináciu tepla, vztlaku a masáže pre okamžité uvoľnenie, plus pozitívne prínosy, ktoré budú trvať dlho potom, čo opustíte vírivku. Len niekoľko minút denne vo vírivke Vám môže pomôcť viesť zdravší životný štýl.

hydrotherapy 1

 

Hydroterapia

Voda sa používa vo fyzioterapii pre:

  • urýchlenie zotavenia po zraneniach,
  • úľavu od bolesti svalov tým, že uľahčuje odstraňovanie kyseliny mliečnej,
  • otvorenie ciev na zlepšenie krvného obehu,
  • uvoľnenie svalov okolo artritických kĺbov,
  • podporovanie toku endorfínov.

Všetky tieto výhody v kombinácii s odychom od rozptýlení každodenného života robia hydroterapiu prospešnú ako fyzicky, tak aj psychicky.

 

Hydromasáž

Jacuzzi® spopularizovalo starovekú prax vodnej masážnej terapie a prenieslo ju do novej éry. Po tisíce rokov boli ľudia priťahovaní vodou, ktorá prirodzene vyviera zo zeme. Relaxačné teplo, svalová stimulácia a vztlak ľahší ako vzduch uvoľňujú fyzickú záťaž a oživuje ducha. Vedci pozorovali tieto liečivé účinky hydroterapie: zlepšenie obehu, zníženie bolesti kĺbov a zrýchlenie prirodzených liečivých procesov tela. Pre tieto výhody nie je treba žiaden vedecký výskum: inštinktívny komfort pri usadení sa do víriacej vody, spôsob, akým sa stres vizuálne uvoľňuje do pary a zvýšená pohyblivosť po hydroterapeurickom sedení vo vírivke Jacuzzi®. To sú veci, ktoré stačí zažiť a každý si spraví vlastný názor na pozitívne účinky hydroterapie.

 

Trysky

Vysokovýkonný systém trysiek z nízkym tlakom stavia Jacuzzi® úplne mimo konkurenciu. Exkluzívne navrhnuté PowerPro® trysky Vám poskytnú neuveriteľné uvoľnenie. Tieto patentované trysky ponúkajú ideálny pomer masáže vodou a vzduchom 50 ku 50, takže masáž bude jemná a citlivá, ale zároveň účinná a omladzujúca.

jet thmbs jets big

 

“Hydroterapia je často odporúčaná pacientom s artritídou, keďže voda ponúka množstvo benefitov…”

Encyklopédia reumatických chorôb

Reflexná masáž   Aromaterapia   Chromoterapia
reflexology   aromatherapy   chromatherapy
Reflexná masáž je založená na princípe masáže dôležitých bodov, ktoré sú nositeľmi reflexov v ľudskom tele. Masáž vo vírivke sa zameriava na body na nohách, ktoré vedú do celého tela a tak dokážu stimulovať konkrétne telesné partie aj mimo oblasti zasiahnutej tryskami.   Aromaterapia je používanie odparovacích olejov a esenciálnych olejov pre psychologické a fyzické povzbudenie. Špecifické vône môžu mať totiž priaznivé účinky na telo a myseľ.     Chromoterapia používa účinok rôznych farieb svetla, ktoré pomáhajú ukľudniť a omladiť ducha. Telo reaguje pozitívne na svetelné podnety, čo pomáha odstrániť bolesti a tlak z každodenných povinností. Stáva sa tak jednou z príjemných liečebných a relaxačných metód používaných vo vírivkách.