Sauny

Infra sauny

Infra sauny - HotTub Bratislava

Infra sauny

Luusné infra sauny

AKO FUNGUJE INFRASAUNA


Technológia sáun na princípe infračerveného žiarenia je celkom nová. V infrakabíne sa nachádza zdroj infračerveného žiarenia, ktoré neohrieva okolitý vzduch, ale priamo predmety, ktoré mu prídu do cesty. Infrapanely umiestnené v infrakabíne fungujú na rovnakom princípe ako Slnko, ktorého lúče prenikajú atmosférou a zahrievajú Zem. Oproti klasickej saune ponúka infrasauna menšie požiadavky na spotrebu energie. Funguje tiež za nižších teplôt, obvykle je to 30 – 50 °C a pri jej používaní nedochádza k nadpriemernému poteniu.

LIEČEBNÉ ÚČINKY INFRAKABÍN


Blahodárnosť infračerveného žiarenia na ľudský organizmus bola už v minulosti zistená a veľakrát overená. Je preukázané, že vystavovanie tela infračerveným lúčom pomáha znižovať riziko vzniku rakoviny, napomáha pri spaľovaní tukov, pri liečbe artritídy alebo odbúravaní toxínov z tela.

Teplo preniká hlboko do tkanív a prehrieva všetky časti tela rýchlejšie než pri bežnom saunovaní. Infrasaunu odporúčame navštíviť pred športovou či regeneračnou aktivitou alebo pred pobytom v chlade. Doba saunovania v infrakabíne sa odporúča obmedziť na 20 až 40 minút pri teplotách od 30 do 50 °C. Saunovanie môžete ozvláštniť hudbou, esenciálnymi olejmi či svetelnými efektami.

INFRASAUNA NA MIERU


Infrasauny vyrábame pri maximálnej starostlivosti za použitia tej najmodernejšej, zdravotne nezávadnej technológie. Podľa Vášho priania saunu vybavíme presným počtom lavíc a použijeme požadované materiály. Infrasauny sa často stavajú v kombinácii s klasickou saunou, predovšetkým pre možnosť výberu dvoch rôznych technológií. Prednosť infrasaune sa dáva tam, kde nie sú obyčajné sauny lekárom odporúčané.

Zaujali sme Vás?
Kontaktujte nás
+421 244 644 414