Bazén nenáročný na priestor, energiu a s nízkou spotrebou vody

Pohybová aktivita je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Vhodnou voľbou pre každého, bez ohľadu na vek, fyzickú zdatnosť či hmotnosť, je napríklad svižná chôdza, bicyklovanie či plávanie. Všetky tieto aktivity sa spájajú s množstvom benefitov. 

Láka vás najviac zo všetkých uvedených druhov pohybu práve plávanie? Celoročný bazén s protiprúdom máte k dispozícii po celý rok, pričom vodu stačí meniť raz za 18 mesiacov. Okrem toho je energeticky nenáročný, ekonomicky výhodný a šetrí priestor. 

Užívajte si celoročný bazén SWIM SPA by USSPA® so všetkým, čo k nemu patrí. Po plaveckom tréningu oceníte hydromasáž, pretože disponuje aj základnými hydromasážnymi tryskami. 

Chcete vedieť viac? Prečítajte si sumár tých najdôležitejších informácií. 

Swim spa môžete mať aj vy. Šetrí peňaženku i životné prostredie 

Bazén s protiprúdom je riešením pre tých, ktorí milujú plávanie a hydromasáž. V porovnaní s bežnými bazénmi má niekoľko bezkonkurenčných výhod, o ktorých musíte vedieť. Aké sú jeho plusy? 

Je nenáročný na priestor 

Bazén s protiprúdom sa inštaluje v interiéri aj exteriéri. Ideálnym riešením je zapustiť ho do zeme úplne, alebo čiastočne, pretože má tvarované schodisko. Avšak praktické sú aj ďalšie riešenia, napríklad položenie na železobetónovú dosku, čím vynikne jeho kvalitné a štýlové obloženie z termo dreviny. 

V porovnaní s bežným bazénom je jednoduchý a rýchly na inštaláciu. Na vybudovanie bežného bazéna potrebujete realizovať zemné a výkopové práce a bazén osadiť, čo trvá niekoľko týždňov. 

Inštalácia SWIM SPA by USSPA® je hotová v priebehu dvoch dní. Počas prvého dňa profesionáli bazén privezú, napoja a napustia. Počas druhého dňa ho sprevádzkujú a zasvätia vás do jeho používania. 

Má nízku spotrebu vody 

Vodu v bazéne s protiprúdom stačí meniť raz za 18 mesiacov. Ako je to možné? Môžu za to pokročilé technologické vychytávky. V prvom rade ide o inteligentný filtračný systém s ozonátorom, ktorý vodu čistí a zároveň znižuje spotrebu dezinfekčnej bazénovej chémie. 

Zásluhu na tom, že voda v bazéne je čistá a hygienicky nezávadná, má aj termokryt. Ten chráni vodu pred nečistotami z vonkajšieho prostredia i prenikaním UV žiarenia do vody. Vďaka jeho izolačným vlastnostiam sa podieľa na udržiavaní teploty vody, čím prispieva k energetickej nenáročnosti. 

K termokrytu sú dostupné manuálne, alebo automatické držiaky termokrytov. Vďaka nim sa s termokrytom ľahko manipuluje. 

Je energetický nenáročný 

Za tento fakt je zodpovedný už spomínaný termokryt. Avšak SWIM SPA by USSPA® disponuje aj špičkovou tepelnou izoláciou, ktorá sa podieľa na tom, že v porovnaní s bežným bazénom sú rozdiely v prevádzkových nákladoch minimálne. 

Finančné prostriedky i životné prostredie šetrí aj skutočnosť, že vodu v bazéne stačí meniť raz za 18 mesiacov. Teplotu vody si môžete nastaviť v rozmedzí 10,5 až 40 stupňov Celzia. 

Disponuje odolným kabinetom 

Kabinet bazéna SWIM SPA je vyrobený z kvalitného dreva, čo dodáva bazénu jedinečnosť. Avšak obloženie má aj praktické vlastnosti, medzi ktoré patrí dlhá životnosť a odolnosť. Prírodné drevo je upravené technológiou Thermowood, ktorá zabezpečuje nižšiu nasiakavosť a odolnosť voči počasiu i parazitom. 

Má technologické doplnky, ktoré si zamilujete 

Celoročný bazén vám poskytne maximálny komfort pri plávaní i hydromasáži v sede i v ľahu, pretože na bazénových schodoch sú umiestnené masážne trysky. K maximalizácii pohodlia prispievajú aj technologické vychytávky, ako napríklad podsvietenie ovládačov, sledovanie vonkajšej teploty, nerezové trysky či Intimer.