FAQ

Vírivky

Kedy je najlepšie obdobie na kúpu vírivky?

Kvalitné vírivky majú vďaka správne navrhnutej tepelnej izolácii vysoko úspornú prevádzku. Naše vírivky sú určené pre celoročné používanie aj v extrémnych klimatických podmienkach.
Preto je na otázku jednoduchá odpoveď: optimálny čas na obstaranie vírivky je kedykoľvek. Pokiaľ máte pripravené miesto v podobe betónovej podkladovej dosky, potrebného elektrického pripojenia a Vami vybraný model máme na sklade, tak si relax vo vírivke môžete užívať do pár dní.

Rád/a by som kúpu vírivky, swim spa alebo sauny na mieru prebral/a osobne. Je to možné?

Samozrejme, radi Vás privítame v našom showroome HOTTUB Sauna & Wellness®, kde máme aj vyčlenené dni práve na osobné konzultácie. Určite odporúčame si takéto stretnutie dohodnúť vopred, aby sme mali dostatok času všetko detailne prediskutovať . Stačí vyplniť náš formulár a dohodnúť si s nami stretnutie.

Je potrebná stavebná príprava pre inštaláciu vírivky?

Stavebná príprava pre vírivky je nenáročná. Okrem betónového podkladu musíte pripraviť iba prívod elektrickej energie s predpísanými parametrami a prístup vody hadicou.

Je inštalácia vírivky časovo náročná?

Inštalácia vírivky prebehne vo väčšine prípadov  ešte v ten istý deň. Zapojenie elektroinštalácie, nastavenie,sprevadzkovanie vírivky  a zaškolenie je otázkou niekoľkých hodín.

Aké služby sú zahrnuté pri kúpe vírivky u vás?

Pri kúpe vírivky máte v cene inštaláciu, sprevádzkovanie vírivky a zaškolenie ako vírivku obsluhovať.
O našich klientov sa staráme už dlhé roky, poskytujeme im záručný aj pozáručný servis, chemické poradenstvo na správnu úpravu vody a podporu počas celého užívania u nás zakúpených víriviek.

Poskytujete servis na vírivky?

Áno! Na zakúpené vírivky u nás poskytujeme servis po celom Slovensku.
Máme vysoko odborných technikov s dlhoročnou praxou, ktorí sa chodia pravidelne školiť do zahraničia.

Zazimovanie vírivky – ako na to

Odporúčame vírivku prevádzkovať celoročne, a ak ju aj nepoužívate, nechať ju aj tak fungovať v tzv. zimnom režime. Najlepšie je vírivku využívať aj počas zimy. Veď si predstavte ten pocit, mínusové teploty, sneh a vy oddychujete vo vašej vírivke so šampanským v ruke.

Prečo by som si mal zakúpiť vírivku, saunu na mieru alebo celoročný bazén Swim Spa od vašej firmy?

Naša spoločnosť už viac ako 16 rokov zabezpečuje tie najkvalitnejšie produkty zo sveta wellness a máme za sebou už viac ako tisíc úspešných realizácií.
Samozrejmosťou u nás sú projektové podklady k stavebnej predpríprave, kompletné  odborné poradenstvo a  konzultácie,  inštalácia , sprevádzkovanie , zaškolenie , záručný a pozáručný servis , doplnky atď. všetko to čo budete potrebovať k bezproblémovému užívaniu si týchto  skutočne výnimočných  produktov  počas dlhých rokov ich  životnosti.
Sme jedným z najstarších a najväčších importérov a špecialistov na špičkové  wellness zariadenia na slovenskom trhu . Zastupujeme len značky ktoré vo svete wellness niečo znamenajú a sú doslova pojmom  v tomto odbore .
Len takýto  stabilný výrobcovia nám vedia garantovať kvalitu, podporu , know – how , atď. ktoré následne potrebujeme pre našich klientov.

Vírivka, výrivka alebo Jacuzzi? Viete, ako je to správne?

Výraz vírivka je odvodený od slova víriť (nie výr).
Vírivka označuje typ vane na kúpanie, v ktorej víri voda, v ktorej sa tvorí vír (prudký krútiaci pohyb vody).

Výraz je odvodený od slovesa víriť, ktoré nepatrí medzi vybrané slová a nie je teda dôvod, aby sa v základe slova písalo y” (výrivka). Ak by sa písala výrivka, musela by byť odvodená od slova výr s tvrdým y”, čo je sova.
Takže, vírivka sa píše s mäkkým i”.

Jacuzzi® – najstaršia spoločnosť na svete a samotný tvorca víriviek, zaoberajúca sa výrobou hydromasážnych systémov a víriviek. Viac ako 100 rokov histórie a skúseností, viac ako 250 svetových patentov, inovácie, exkluzívny dizajn a špičková kvalita. 

Dočítajte sa viac o značke Jacuzzi.

Jacuzzi sa vo väčšine prípadov označuje aj vírivka bez rozdielu výrobcu. Je to zaužívané označenie, takže keď dnes poviete idem sa pozrieť na Jacuzzi do showroomu,” neznamená to, že pôjdete hneď k výrobcovi Jacuzzi.

Mnohí ľudia si tiež Jacuzzi pletú s podobne znejúcim názvom Jakuzy.
Avšak v tomto prípade Jakuzy alebo Jakuza je japonská mafia.

Termokryt na vírivku – na čo slúži?

Termokryt na vírivku je termoizolačná pokrývka vírivky, ktorá izoluje teplú vodu od okolitého vzduchu a je vždy obsiahnutý v základnej výbave každej vírivky.
V našej ponuke nájdete aj
zdvihák termoizolačného krytu. S ním už nebudete musieť dokladať termokryt pri každom používaní vírivky.

Umiestnenie vírivky – kam umiestniť vírivku?

V našej ponuke nájdete vírivky vhodné do exteriéru aj interiéru. Všetky nami ponúkaná vírivky sú stavané do extrémnych klimatických podmienok pre dosiahnutie čo najnižších prevádzkových nákladov.

Vírivku musí byť umiestnená na maximálne rovný a vodorovný betónový podklad. Najvhodnejšie podklad je betónový, ale po konzultácii s našim predajcom je možné vybrať aj iný materiál.

Z každej strany vírivky ponechajte cca 50-60 cm voľného priestoru. To sa hodí v prípade servisu, aby sa technik mohol dostať ku všetkým technológiám. Vždy by ste mali nechať prístupnú stranu s ovládacím panelom.

Vírivka na terasu alebo vírivka v záhrade? Pri umiestnení vírivky na záhradu si dajte pozor, aby ste ju neumiestnili pod strom. Lístie a peľ môžu byť veľkým nepriateľom proti čistej vode vo vašej vírivke.
Umiestnenie vírivky je len na vás, ale dbajte a pamätajte na tieto rady.

Je možné vírivku zabudovať do terénu?

Áno samozrejme, vírivku môžete zabudovať aj do terénu.
Pri zabudovaní do zeme treba myslieť na to, že všetko, čo sa zapúšťa, musí byť odkanalizované, takže je treba myslieť na to, aby voda, ktorá sa dostane do “jamy” pre vírivku, musí aj niekam odtiecť, aby nedošlo k vytopeniu vírivky. A samozrejmosťou je povinnosť dodržať veľkosť servisného priestoru, o ktorý bude “jama”, v ktorej bude vírivka umiestnená, väčšia.

Aký tvar vírivky si vybrať?

Vírivky sú hlavne obdĺžnikové a  štvorcové, ale aj okrúhle. Samozrejme, rozdiely v nich sú a to najmä vo vnútornom usporiadaní sedadiel a ergonómii hydromasáže. Potom to už je len o tom, kam chcete vírivku umiestniť. Dôležité je usporiadanie trysiek vo vírivke aké sú tam masážne pozície, koľko miest na sedenie či ležanie.

Čím väčšia vírivka, tým väčšie sú možnosti vnútorného usporiadania trysiek. Vnútorné usporiadanie trysiek umožňuje výber rôznych druhov hydromasáži, ktoré môžete v priebehu kúpeľa meniť.

Napojenie vírivky na 230V alebo 400V?

Vždy je lepšie vírivku napojiť na 400V. Samotnú špecifikáciu el. pripojenia Vám s radosťou poskytneme na osobnom stretnutí.

Výrobca a dodávateľ víriviek - ako si správne vybrať

Dávajte si pozor! Niektorí dodávatelia vydávajú čínske nekvalitné vírivky za vírivky kanadské alebo americké. To sa stáva v dnešnej dobe veľmi často.
Vždy je dobré vírivku vyberať priamo u autorizovaných predajcov daných výrobcov. 

Naša spoločnosť Hottub Sauna & Wellness® vám ponúka priamo výrobky spoločnosti JACUZZI®  a USSPA®.
Zistite si, aké má predajca skúsenosti a referencie.

Ako často treba meniť vodu vo vírivke?

Pokiaľ sa o vodu vo vírivke staráte správne, tak ju môžete meniť aj v dlhšom intervale. V našich špičkových vírivkách  kvalitná filtrácia, dezinfekcia ozónom a správne dávkovanie chémie zabezpečia, že výmenu vody stačí realizovať raz za 4-5 mesiacov.

Trysky do vírivky – informácie o tryskách v našich vírivkách

Veľa výrobcov sa snaží ľudí zlákať na čo najvyšší počet trysiek vo vírivke, no počet trysiek nie je smerodajným parametrom pri výbere kvalitnej vírivky.
Sústreďte sa hlavne na to, koľko typov hydromasáže daná vírivka poskytuje, aký je za tým výskum a pod…
Jacuzzi® je v tomto odvetví nespochybniteľný líder a venuje sa výskumu hydromasáže najdlhšie na svete a ich najväčší a najdrahší model má “len” 69 kusov trysiek.
Takže nie je to o počte, ale o typoch, o umiestnení, o dokonalej kombinácii vzduchu a vody, o ideálnom type trysky na danú svalovú partiu a pod…. 

Vírivka cena – cena víriviek nie je jediným parametrom, na ktorý by ste sa mali sústrediť

V dnešnej dobe veľa predajcov predáva za vysoké ceny nekvalitné vírivky z Číny.
Cena by vás až tak pri vírivkách nemala zaujímať. Skôr sa pozerajte na životnosť víriviek, dodávateľov, značku a jej históriu, ale zároveň aj na to, či váš predajca poskytuje záručný a pozáručný servis.
Nízka cena vírivky nie je vždy výhra.

Odzrkadliť sa vám to môže na prevádzkových nákladoch a spomínanom servise.

Aký je rozdiel medzi drahou a lacnou vírivkou?

Vírivky patria medzi luxusný výrobok a práve vírivky, ktoré ponúkame v HOTTUB SAUNA & WELLNESS® patria medzi špičku na svetovom trhu. Konkrétne ponúkame vírivky Jacuzzi a vírivky USSPA.

Prevádzkové náklady vírivky?

Záleží na veľkosti a umiestnení vírivky.
Približné mesačné prevádzkové náklady na vnútorné alebo vonkajšie vírivky sú okolo 30 až 40 EUR. Samozrejme záleží od frekvencie užívania, ako dlho je otvorený termo kryt atď…

Čo robiť, ak vírivka, ktorú sme vám dodali hlási chybu?

Najjednoduchší spôsob je zavolať na naše telefónne číslo: +421 911 603 782, alebo vyplniť servisný dopyt v sekcií kontakty.

Disponujeme servisnými strediskami v Bratislave, Piešťanoch a Košiciach.

Môžem si vírivku zapustiť do zeme?

Áno, naše vírivky, ktoré ponúkame, môžu byť úplne zapustené, polozapustené alebo voľne stojace na povrchovej betónovej doske.

Ponúkate aj doplnky ku vírivkám?

V našej ponuke nájdete kompletné príslušenstvo do vírivky: chémia do vírivky, schodíky do vírivky, esencia do vírivky, termokryt alebo stolík do vírivky.

Celoročný bazén s protiprúdom SWIM SPA

Výhody Swim Spa oproti klasickému bazénu

Oproti klasickému bazénu pri Swim Spa budete potrebovať len minimálnu stavebnú predprípravu.
Vo Swim Spa môžete okrem toho  plávať celý rok.
Vodu meníte len raz ročne, nakoľko má jedinečné samočistenie. Jedná sa o
dokonalú kombináciu bazéna a vírivky, kde môžete relaxovať a zároveň plávať.

Celoročný bazén Swim Spa môžete mať umiestnený v exteriéri alebo v interiéri.

Môžete ho mať úplne alebo čiastočne zapustený.

Čo je Swim Spa?

Celoročný termálny bazén s protiprúdom, ktorý si môžete užívať celý rok bez ohľadu aké je práve počasie.

Swim Spa je celoročný bazén, ktorý môže mať celý rok teplotu vody až 40 stupňov Celzia. Má zabudovaný protiprúd, ktorého sila je rozdelená do troch fáz. Vo Swim Spa okrem plávania môžete aj relaxovať na schodíkoch, ktoré majú v sebe zabudované trysky na hydromasáž.
Náklady na prevádzku a údržbu celoročného bazéna Swim Spa su oproti klasickým bazénom minimálne, vďaka dokonalej tepelnej izolácii a špičkovej filtrácii vody.

Koľko trvá inštalácia celoročného bazéna Swim Spa?

Inštalácia Swim Spa trvá maximálne dva dni.
Prvý deň ráno vám ho privezieme, napojíme a necháme napúšťať. Na druhý deň, keď už je bazén úplne napustený ho sprevádzkujeme, zaškolíme vás a už večer sa môžete kúpať.

Čistenie SWIM SPA

O čistotu vody sa stará automatický filtračný systém vrátane ozonátora, ktorý zásadne znižuje spotrebu dezinfekčnej chémie pre úpravu vody.

Teplota vody vo SWIM SPA

Teplotu vody si môžete nastaviť podľa potreby.
V lete môžete mať chladnejších 25 stupňov. V chladnom počasí si môžete kľudne dopriať až 38 stupňov (pri aktívnom plávaní odporúčami nižšiu teplotu – ideálne 32 stupňov).
Môžete sa tešiť na pozorovanie  striedania ročných období z príjemnej teplej vody vo vašom SWIM SPA.

Aký má celoročný bazén SWIM SPA protiprúd?

W-flow protiprúd má optimálne rozložený a regulovateľný protiprúd obsahujúci 6 trysiek Swim Jet, každá je smerovo nastaviteľná.
Plávať tak môžete proti 2,4 alebo 6 tryskám. Výkon protiprúdu je až 3000 litrov za minútu.

Je SWIM SPA osvetlený?

Áno, osvetlenie je umiestnené tak, aby Vás neosvetlovalo ale vytváralo príjemnú atmosféru pre nočné kúpanie.
Oba modely SWIM SPA M aj SWIM SPA XL sú vybavené 2 svetlami.

Je Termokryt na SWIM SPA?

Práve termokryt na SWIM SPA je kľúčovou výhodou oproti iným bazénom alebo “Swim spa”.
Termokryt zásadným spôsobom prispieva k minimalizácií energetickej náročnosti i v dobe najväčších mrazov.
Chráni vodu pred nečistotami a prenikania UV žiarenia do vody. Izolačné prednosti oceníte ako pri inštalácií v exteriéru, tak aj pri používaní SWIM SPA vo vnútri domu, kedy vďaka termokrytu nemusíte investovať do vzduchotechniky.

Zapustiť alebo nechať nad terénom?

Spôsoby inštalácie SWIM SPA sú prakticky neobmedzené. Vzhľadom ku svojej hĺbke sa SWIM SPA najčastejšie zapúšťa do zeme. Samotný dizajn SWIM SPA s vnútorne tvarovaným schodiskom  inštalácia do zeme perfektne vyhovuje.

Vďaka pevnej konštrukcie bazéna je možné SWIM SPA inštalovať aj na povrchovú železo-betónovú dosku, pričom samotné obloženie SwimSpa je z vysoko-kvalitnej termo dreviny. So SWIM SPA môžu vznikať veľmi zaujímavé inštalácie, ktoré by s klasickým bazénom boli nemožné.

Nie je bazén moc plytký?

Bazén je optimalizovaný na výšku 180cm pri verzií SWIM SPA M a pre vyššie osoby je ideálny model SWIM SPA XL.

Cena SWIM SPA - Nie je moc drahý?

Máte dojem, že SWIM SPA celoročný bazén s protiprúdom je moc drahý? A s čím ho porovnávate?
SWIM SPA ponúka oveľa viac ako klasický murovaný bazén.
Je celoročné použiteľný, môžete v ňom trénovať, cvičiť alebo pri vstupe do bazéna na schodíkoch, ktoré sú tvarované tak, aby ste na nich mohli pohodlne sedieť alebo ležať.
Schody sú navyše osadené tryskami takže si môžete užiť aj základnú hydroterapiu. Ponúka Vám toto aj klasický bazén po celý rok?

Sauny na mieru

Umiestnenie sauny na mieru – kam umiestniť saunu?

Saunu na mieru od nás môžete mať ako v interiéri (interiérové sauny), tak aj v exteriéri (vonkajšie sauny). Je len na vás, kde sa budete cítiť lepšie.
V našej ponuke nájdete naozaj všetky druhy luxusných sáun, ktoré vám vyrobíme na mieru.
Ponúkame kvalitnú a luxusnú fínsku saunu, infrasaunu, parnú saunu, kombinovanú saunu, saunové domčeky, výnimočné saunové koncepty a dokonca vám dokážeme vytvoriť aj vlastný domáci wellness podľa vašich požiadaviek a predstáv.

Takže, ak rozmýšľate, či sa sauna do bytu alebo domu hodí, tak odpoveď je určite áno! Navrhneme vám ju podľa vašich požiadaviek a potrieb. 

Dokonca v našej ponuke nájdete aj jedinečný exteriérový saunový modul ZEN. Ide o jedinečné exteriérové saunové riešenie.

Umiestnenie infrasauny: Infrasaunu môžete umiestniť prakticky kdekoľvek. Môžete ju umiestniť do rodinného domu, ale aj do panelákového bytu. Je len na vás, aký rozmer si vyberiete a následne si podľa neho  určíte konkrétne miesto.

Kde infrasaunu kúpiť?

Tak ako pri vírivkách alebo celoročnom bazéne Swim Spa, aj pri Infrasaunách platí to isté. Vyberajte a objednávajte od overených dodávateľov. Overený dodávateľ vám zaistí dopravu, montáž, náhradné diely a servis. Vyberte si kvalitnú a luxusnú infrasaunu u nás.

Čím sa líšia vaše sauny na mieru od konkurencie?

Prvým rozdielom je výber kvalitných materiálov a spracovanie sauny. Lacné sauny sa vyrábajú v Číne, kde všetko podriaďujú čo najnižšej cene. Lacná sauna vám príde v krabici, aby ste si ju sami doma poskladali. 

Druhým –  a hlavným- rozdielom sú pri infrasaune kvalitne použité infražiariče. V lacných infrasaunách vás infražiariče síce zahrejú, ale liečivé účinky v nich nenájdete. Kvalitné majú až 3 druhy infra spektra. V našich infrasaunách na mieru nájdete len tie najkvalitnejšie infražiariče.

Ak naozaj chcete vedieť, ako vyzerá kvalitná sauna na mieru, tak sa zastavte u nás v showroome v Bratislave R1 centrum.

Akú saunu si vybrať? Aký je rozdiel medzi fínskou saunou, infrasaunou, kombinovanou alebo parnou saunou?

Samozrejme, neexistuje iba fínska alebo infrasauna.

Osvedčená klasika je samozrejme fínska sauna. V nej sa ohrieva suchý vzduch približne pri 90 stupňoch Celzia. Vo fínskej saune dochádza ku tepelnému šoku a prehrievaniu organizmu, čo spôsobuje ničenie vírusov v organizme.

Infrasauna v infrasaune sa vzduch nezohrieva, ale špeciálne infražiariče zohrievajú váš organizmus zvnútra. Pri infrasaune sledujte, aké sa používajú infražiariče. Mali by obsahovať všetky 3 spektra žiarenia. Teplota v infrasaune sa pohybuje okolo 30-60 stupňov, čo je šetrné k telu človeka.

Kombinovaná sauna ak sa neviete rozhodnúť, tak dobrým riešením môže byť kombinovaná sauna. V jednej kabine máte fínsku aj infrasaunu spoločne.

Parná sauna v tejto saune je extrémne vysoká vlhkosť a teplota okolo 30-90 stupňov. Ak neviete, ako taká parná sauna vyzerá, pozrite si saunové koncepty. Tu nájdete spojenie fínskej sauny, tureckého kúpeľu a sprchy.