JACUZZI®

O ZNAČKE JACUZZI

jacuzzi hottub

“Meno, ktoré sa etablovalo ako vynálezca aj ako inovátor.
Jacuzzi® – názov, ktorý to všetko začal.”

Jacuzzi® je meno, ktoré najlepšie definuje hydromasážny zážitok – vírivku. Jacuzzi® – najstaršia spoločnosť na svete a samotný tvorca víriviek zaoberajúca sa výrobou hydromasážnych systémov a víriviek. Viac ako 100 rokov histórie a skúseností, viac ako 250 svetových patentov, inovácie, exkluzívny dizajn a špičková kvalita. Vírivka Jacuzzi® je spoločenská, súkromná, zábavná, oddychová, a v každom smere vo Vás zanechá túžbu chcieť viac.

KVALITA, KTORÁ VÁM UDRIE DO OČÍ

Vírivky Jacuzzi® predstavujú najvyššiu kvalitu prevedenia, použitých materiálov, prepracovania hydromasáže, inovatívne technológie a ešte oveľa viac. Vírivka má byť miestom pre maximálny oddych a regeneráciu v akomkoľvek čase a prostredí. To všetko Vám vírivky Jacuzzi® poskytujú v najvyššej kvalite a za veľmi nízke prevádzkové náklady. Vysoká miera kvality víriviek Jacuzzi® je určovaná aj vysokou kvalitou odborného záručného, ako aj pozáručného servisu, dostupnosti náhradných dielov a poradenstva. Na tieto veci spoločnosť Jacuzzi® kladie enormný dôraz, čím je dosiahnutá obrovská spokojnosť majiteľov víriviek Jacuzzi®.

OCENENIA A VÝHRY ZNAČKY JACUZZI® 


HISTÓRIA JACUZZI®

Jacuzzi® je značka, ktorá definuje žážitok z horúcej vírivky. Plná ľudí, ale aj v absolútnom súkromí predstavuje synonymum zábavy a zároveň úplného pokoja. Jacuzzi® úplne uspokojuje a necháva Vás chcieť ešte viac. Známa vďaka svojim inováciám. Vírivky Jacuzzi® podnietili rozvoj celého odvetvia hydroterapie a domáceho relaxu. Chcete vedieť, ako sa z talianskych bratov, technických inovátorov, stali v Amerike priekopníci hydromechaniky a neskôr hydroterapie? Prejdite si s nami ich cestu k Vášmu nekonečnému domácemu relaxu.

Niektoré mená sú také legendárne, že sa zdá, akoby boli odjakživa súčasťou nášho života. Jacuzzi® je nielen najrozšírenejšie meno bazénov a víriviek, ale predovšetkým známe rodinné meno. Bratia z rodu Jacuzzi započali tradíciu inovácie v oblasti lietania a poľnohospodárstva a dodnes vylepšujú v oblasti hydroterapie, bazénov a víriviek. V Jacuzzi® sa človek cíti kdekoľvek ako doma, či už je to od prvého okamihu, keď vstúpi do showroomu Jacuzzi® a následne aj v priebehu rokov, kedy si užíva krásnu novú vírivku.

ZAČIATOK 20. STOROČIA

Siedmi bratia – priekopníci dizajnu a inžinierstva

Inovatívny, tvrdo pracujúci a rodinne založený rod Jacuzziovcov prišiel do Spojených štátov z Európy na začiatku dvadsiateho storočia. Zanechajúc stopu v letectve skonštruovaním prvej uzavretej kabíny na jednoplošníku, rozhodli sa obrátiť svoju pozornosť na vodné systémy a pumpy v Orange Grooves v Kalifornii. V Roku 1925 títo bratia spravili revolúciu v poľnohospodárskom priemysle vytvorením prvej ponornej pumpy.

50. ROKY

Od hydrauliky k hydroterapii

Keď bol mladý člen rodiny Jacuzziovcov postihnutý reumatoidnou artritídou, bratia, už experti v obore hydrauliky, navrhli prevzdušnenú pumpu ktorá mohla byť ponorená do vane, aby poskytla hydroterapeutické liečenia zbavujúce bolesti. Presnosná pumpa J-300 sa stala oslavovaným vynálezom už počas svojej éry. So schopnosťou premeniť hociakú vaňu na ralaxačné a omladzujúce hydro terapeutické kúpele vytvorila J-300 oporný bod pre obchod. Vďaka tomu sa meno Jacuzzi začalo spájať s domácnosťami.

60. ROKY

Inovatívne trysky rozbiehajú svoj priemysel

V roku 1968 Roy Jacuzzi z tretej generácie Jacuzziovcov dostal presnosnú hydroterapeutickú pumpu na ďalšiu úroveň. Pracujúc v rodinnom podniku od svojej puberty, Roy vytvoril a spopularizoval prvú svetovú integrovanú vírovú vaňu “Roman”. Jej kľúčom bolo začlenenie inovatívnych terapeučných trysiek po bokoch vane. Jeho patentované trysky produkovali unikátny pomer vzduchu k vode 50:50. Jacuzzi používa ten istý pomer dodnes, aby poskytli zážitok ktorý nikde inde nenájdete. S podporou ďalších členov rodiny bol Roy lídrom pri vytváraní úplne nového priemyslu. Značka Jacuzzi® sa navždy zapísala do svetového povedomia.

70. ROKY

Prvé vírivky vyrábané pre rodiny

V roku 1970 Jacuzzi® vytvorili väčšie vírivky, aby mohli poslúžiť väčšej skupine ľudí. Začleňujúc kúrenie a filtráciu na udržanie teplej a čistej vody, boli tieto sebestačné rodinné vírivky unikátne. Po prvýkrát v modernej histórii sa mohol hocikto zapojiť do relaxačnej a osviežujúcej kúry s priateľmi a rodinou vo svojom vlastnom dome.

80. ROKY

Vírivky, ktoré sedia aktívnemu životnému štýlu

Počas 80. rokov sa Jacuzzi® sústredili na posilnenie domáceho zážitku z kúpeľa, zavádzajúc modely ktoré slúžili ako vírivky, vírivé vane alebo oboje. Modely obsahovali upokojujúce vodopády a mohli byť umiestnené vnútri či vonku, meniac tak dvor na miesto pre relaxáciu a zábavu s deťmi a priateľmi.

90. ROKY

Vírivky Jacuzzi® sa stali súčasťou rodinného dvora

Na začiatku 90. rokov bol Roy Jacuzzi uvedený do National Kitchen & Bath Hall of Fame, na základe uznania jeho veľkého prínosu do inovácií vo vodoliečbe pre domáce použitie. Jacuzzi® boli prvou spoločnosťou, ktorá presadzovala myšlienku, že vírivka na dvore by mohla byť taká “zábavná” ako grilovanie alebo napustený bazén. Projekčné a inžinierske tímy Jacuzzi reagovali na moderné spotrebiteľské trendy tým, že ponúkali energeticky úsporné vírivky vo viacerých farbách s viac voliteľných funkciami ako kedykoľvek predtým.

ZAČIATOK 20. STOROČIA

Oceňované Jacuzzi® vírivky sa predávajú po celom svete

Vírivky Jacuzzi® sú vyrábané firmou Jacuzzi Hot Tubs, najväčším svetovým výrobcom akrylátových masážnych bazénov. Okrem prvého patentu na vírivý kúpeľ má Jacuzzi® Inc. viac ako 250 svetových patentov pre pokrok v čerpacích systémoch, tryskových technológiách, kontroly ovzdušia a produktového dizajnu. Pokračujúce odhodlanie k inovatívnemu vývoju produktov zaisťuje vírivkám Jacuzzi® vedúcu pozíciu v priemysle a určuje štandard pre kvalitu a hodnotu víriviek po celom svete.

HYDROTERAPIA

ČO PRE VÁS MÔŽE UROBIŤ HYDROTERAPIA?

Hydroterapeutická masáž Jacuzzi® poskytuje precíznu kombináciu tepla, vztlaku a masáže pre okamžité uvoľnenie, plus pozitívne prínosy, ktoré budú trvať dlho potom, čo opustíte vírivku. Len niekoľko minút denne vo vírivke Vám môže pomôcť viesť zdravší životný štýl.

Hydroterapia

Voda sa používa vo fyzioterapii pre:

 • urýchlenie zotavenia po zraneniach,
 • úľavu od bolesti svalov tým, že uľahčuje odstraňovanie kyseliny mliečnej,
 • otvorenie ciev na zlepšenie krvného obehu,
 • uvoľnenie svalov okolo artritických kĺbov,
 • podporovanie toku endorfínov.

Všetky tieto výhody v kombinácii s odychom od rozptýlení každodenného života robia hydroterapiu prospešnú ako fyzicky, tak aj psychicky.

Hydromasáž

Jacuzzi® spopularizovalo starovekú prax vodnej masážnej terapie a prenieslo ju do novej éry. Po tisíce rokov boli ľudia priťahovaní vodou, ktorá prirodzene vyviera zo zeme. Relaxačné teplo, svalová stimulácia a vztlak ľahší ako vzduch uvoľňujú fyzickú záťaž a oživuje ducha. Vedci pozorovali tieto liečivé účinky hydroterapie: zlepšenie obehu, zníženie bolesti kĺbov a zrýchlenie prirodzených liečivých procesov tela. Pre tieto výhody nie je treba žiaden vedecký výskum: inštinktívny komfort pri usadení sa do víriacej vody, spôsob, akým sa stres vizuálne uvoľňuje do pary a zvýšená pohyblivosť po hydroterapeurickom sedení vo vírivke Jacuzzi®. To sú veci, ktoré stačí zažiť a každý si spraví vlastný názor na pozitívne účinky hydroterapie.

Trysky

Vysokovýkonný systém trysiek z nízkym tlakom stavia Jacuzzi® úplne mimo konkurenciu. Exkluzívne navrhnuté PowerPro® trysky Vám poskytnú neuveriteľné uvoľnenie. Tieto patentované trysky ponúkajú ideálny pomer masáže vodou a vzduchom 50 ku 50, takže masáž bude jemná a citlivá, ale zároveň účinná a omladzujúca.

“HYDROTERAPIA JE ČASTO ODPORÚČANÁ PACIENTOM S ARTRITÍDOU, KEĎŽE VODA PONÚKA MNOŽSTVO BENEFITOV…”

Encyklopédia reumatických chorôb

Reflexná masážAromaterapiaChromoterapia
Reflexná masáž je založená na princípe masáže dôležitých bodov, ktoré sú nositeľmi reflexov v ľudskom tele. Masáž vo vírivke sa zameriava na body na nohách, ktoré vedú do celého tela a tak dokážu stimulovať konkrétne telesné partie aj mimo oblasti zasiahnutej tryskami.Aromaterapia je používanie odparovacích olejov a esenciálnych olejov pre psychologické a fyzické povzbudenie. Špecifické vône môžu mať totiž priaznivé účinky na telo a myseľ.  Chromoterapia používa účinok rôznych farieb svetla, ktoré pomáhajú ukľudniť a omladiť ducha. Telo reaguje pozitívne na svetelné podnety, čo pomáha odstrániť bolesti a tlak z každodenných povinností. Stáva sa tak jednou z príjemných liečebných a relaxačných metód používaných vo vírivkách. 

ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ

Všetky vírivky Jacuzzi® spĺňajú, alebo dokonca prekonávajú štandardy energetickej úspory tak, ako ich zadefinovala Energetická komisia v Kalifornii, USA (California Energy Commission – CEC).

ŠTANDARD V SPOTREBE ENERGIE

Energeticky účinnejšie komponenty vytvárajú energeticky účinnú vírivku. Jacuzzi® ponúka už v štandardnej výbave výbornú energetickú účinnosť víriviek a tú možno ešte vylepšiť špeciálnymi vylepšeniami zameranými na ešte výraznejšie šetrenie energií a spotreby.

Energeticky účinné komponenty Jacuzzi vytvárajú rozdiel, ktorý spoznáte 

Kryt Proendure™Izolácia Smartseal™Ovládací panel J-1000™
Prémiový dizajn obsahujúci aj exkluzívny materiál Sunbrella™ vydrží dvakrát dlhšie než tradične používaný vinyl. Jadro izolácie obsahuje hustú penu a ochranný kryt, aby sa predišlo úbytku tepla a vlhkosti. Táto továrensky inštalovaná možnosť je ideálna pre studenšie podnebie. Izolačná vrstva dokáže zabezpečiť až o 25 % menšiu spotrebu energie, chráni pred únikom vlhkosti a plesňami a znižuje operačnú hlučnosť. Vyrobené z enviromentálne recyklovaného denimového materiálu. Jednoduchý na ovládanie a nastavovanie ohrevových cyklov. Pomôže Vám znížiť náklady na energiu podľa toho, ako často vírivku využívate. Systém umožňuje zamknúť nastavenie a ochrániť tak pred neautorizovaným prístupom.
   
TryskyPenová izoláciaÚsporný ponorný ohrev vody
Energeticky účinné pumpy efektívne produkujú momentálnu tryskovú silu. Vytvorením stabilného tlaku prúdiaceho cez trysky zaisťuje masážnu silu, zatiaľ čo cirkulárna pumpa zaisťuje, aby voda ostala neustále čistá.Plná penová izolácia s dvoma druhmi peny kompletne vypĺňa priestor medzi vaňou a konštrukciou. Patentovaný systém TriFusion™ a penová izolácia konzervuje energiu a znižuje náklady na ohrev udržiavaním vysokej teploty vody počas dlhšieho času.Ohrievače Jacuzzi® obsahujú ultra nízkoenergetické, energiu konzervujúce ohrievacie titánové časti, čo zvyšuje energetickú efektivitu a znižuje náklady na spotrebu.  
   
Kryty na vírivkySvetláProgramovateľná cirkulačná pumpa
Kryty na vírivky sú vyrobené z hustej peny pokrytej počasiu odolným materiálom, ktorý izoluje vírivku a vracia naspäť unikajúce teplo, čím šetrí Vaše peniaze a energiu.Všetky svetlá používajú najmodernejšiu LED technológiu, ktorá vyťaží z jedného wattu násobne viac, než bežne používané svietidlá. Takisto vydržia dlhšie a ich prevádzka stojí menej než u iných žiaroviek. Vyrobená na ohrev, filtrovanie a čistenie vysoko efektívnou cestou. Pumpa nielen ohrieva vodu primárnym spôsobom, k ohrevu tiež využíva svoje vlastné teplo, ktoré vzniká pri primárnom ohreve. Žiadne úniky tepla, všetko sa využije na ušetrenie nákladov. 
ModelMesačné náklady*
pri 15°C
Mesačné náklady*
pri použití SmartSeal™
J-575™€ 17.57 
J-585™€ 14.62 
J-LX®€ 12.46€: neznáme
J-LXL®€ 10.94€: neznáme
J-495™€ 21.17€: upresní sa
J-480™€ 19.58€ 16.08
J-470™€ 17.14€ 14.11
J-465™€ 18.79€ 15.70
J-425™€ 15.91€: upresní sa
J-415™€ 12.96€: upresní sa
J-385™€: upresní sa€: upresní sa
J-375™€ 15.91€ 11.16
J-365™€ 13.97€ 11.17
J-355™€ 13.18€ 11.00
J-345™€ 15.34€ 11.50
J-335™€ 15.70€ 11.45
J-325™€ 12.89€ 11.23
J-315™€ 9.94€ 8.71
J-280™€ 16.34€: neznáme
J-275™€ 19.66€: neznáme
J-235™€ 17.71€: neznáme
J-245™€ 18.65€: neznáme
J-210™€ 11.45€: neznáme

*Mesačné náklady sú vypočítané testovacím protokolom CEC pre stand-by zapojenie. Testovanie ráta s cenou energie 0,10€ za hodinu. Lokálne zmeny a odchýlky od teplôt a cien môžu spôsobiť odchýlky vo výslednej cene spotreby. Pre kompletný CEC testovací protokol navštívte stránku: http://www.energy.ca.gov

Nová kolekcia hydromasážnych víriviek J-500 kombinuje inovatívnu technológiu a dych vyrážajúci dizajn. Táto séria je výnimočná svojim zaobleným dizajnom a vonkajčím osvetlením, aké tu ešte nebolo. Takisto Vaše oči zaujme vonkajší povrch vírivky, ktorý pripomína tkanú látku a prekrýva svietidlá. Nezáleží na tom, ktorú z dvojice víriviek si vyberiete, táto kolekcia nielenže spraví z Vášho oddychu zážitok, spraví zo zážitku udalosť.

REVOLUČNÝ DIZAJN

Kolekcia J-500 zmení spôsob, akým vnímate vírivky. Špeciálna svetelná technológia optických vlákien ProEdge™ na vnútornom okraji a za dvoma vodopádmi vytvorí neuveriteľnú svetelnú atmosféru. A počasiu odolný vonkajší obal Curvalux™ spraví z vírivky dokonalý dizajnový dekoratívny doplnok. Spolu s príťažlivými modernými tvarmi a dominantnými rohovými svetlami je táto kolekcia víriviek okrem dokonalého hydromasážneho zážitku, ktorý je pre Jacuzzi® štandardom, aj vynikajúcim architektonickým doplnkom.

 • Dizajnový tkaninový exteriér Curvalux™
 • Vstavané vonkajšie rohové svetlá
 • Vnútorné osvetlenie ProEdge™
 • Nádherný moderný tvar s elegantnou siluetou
 • Dva farebne podsvietené vodopády
 • Skrytý uzáver pre jednoduchý prístup k inštalácii
 • Vstavané ovládanie do rámu vírivky
 • Logom potlačené mäkké opierky hlavy

JEDINEČNÁ HYDROMASÁŽ

Kolekcia J-500 prináša tú najlepšiu hydromasáž, čím je ostatne značka Jacuzzi® dlhodobo preslávená. Rôzne tvary sedadiel sú prispôsobené ľuďom rôznej výšky a tvaru postavy. Svoj debut zažívajú bedrové trysky. Keď sa k tomu všetkému prirátajú ešte zápästné trysky na uvoľnenie rúk, je jednoznačné, že táto kolekcia víriviek pokrýva celé Vaše telo od krku po končeky prstov na nohách. 

 • Nová sada trysiek PowerPro® FX medium
 • Inovované sedadlo RX Therapy
 • Nové zápästné trysky
 • Zvýšená variabilita v nastavení sedadiel 

INOVATÍVNA TECHNOLÓGIA

Najnovšie pokroky v technológii sú poslednou skladačkou do celkového obrazu tejto výnimočnej kolekcie. Špeciálne dotykové ovládanie ProTouch™ je použité po prvýkrát práve v tejto kolekcii. Nová aplikácia do mobilov Vám umožní spojiť sa vírivkou, nech už ste kdekoľvek a nastaviť si predhrievanie vírivky už cestou z práce či víkendového výletu, taktiež Vás a aj náš showroom Hottub Sauna and Wellness informuje o potrebe údržby či prípadných skrytých závadách, ktoré vieme tým pádom odstrániť ešte predtým, než sa začne naplno prejavovať a tým výrazne predĺžime životnosť vírivky.