Prečo je celoročný bazén SWIM SPA aj s vírivkou na záhrade tak výnimočný?

Celoročný bazén, už ako samotný názov napovedá, ma nesmiernu výhodu v tom, že sa dá používať počas celého roka. Môžete si tak užívať jeho výhody bez toho, aby ste boli obmedzovaný vplyvmi počasia a pritom je aj samotná údržba a prevádzka pomerne nenáročná. Aké sú charakteristické črty celoročného bazéna a aké sú výhody pravidelného plávania? Ako si vybrať ideálny celoročný bazén do vášho exteriéru?

Celoročný bazén SWIM SPA – stávka na istotu

bazén s protiprúdom swim spa

Celoročný bazén SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness® má charakteristiky, ktoré ho predurčujú ako univerzálny model do každého exteriéru. Môžete si ho vybrať v dvoch veľkostiach – XL a M. Veľkosť XL disponuje rozmermi 550x250x134 cm a objemom 10 200 litrov. Veľkosť M má rozmery 457x239x124 centimetrov a objem 7400 litrov. Môžete si tak jednoducho vybrať svoj model podľa vašich dispozičných možností.

Celoročný bazén SWIM SPA XL patrí medzi najväčšie a tak je jeho benefitom dostatočná priestrannosť na pohodlné a relaxačné plávanie. Výhodou tohto bazéna je tiež, že vďaka svojmu nadčasovému dizajnu je ozdobou exteriéru a nenahraditeľným spoločníkom počas celého roka. Zároveň ide o bazén s protiprúdom, čo znamená, že bazén môžete naozaj využívať na maximum. Protiprúd funguje na princípe, že načerpáva vodu a tryskami ju potom vháňa späť do bazéna. Silu protiprúdu je potom potrebné voliť podľa spôsobu využívania bazéna.

Celoročný bazén SWIM SPA M je zmenšenou verziou predchádzajúceho modelu. Obidva modely SWIM SPA pritom spájajú skvelé vlastnosti bazéna s protiprúdom ideálneho na plávanie spolu s využitím relaxačnej vírivky. Na svoje si preto v takomto bazéne príde naozaj každý. Rovnako aj skvele udržiavaná teplota vody vám umožní kúpať sa za akéhokoľvek počasia. Protiprúd pri týchto bazénoch je až 3000 litrov za minútu.

bazén swim spa

Pri kúpe celoročného bazéna je na mieste siahnuť aj po ďalšom príslušenstve. Takéto príslušenstvo môže znásobiť praktické využitie vášho bazéna počas akéhokoľvek počasia. Môžete svoj bazén s protiprúdom vybaviť mechanickým alebo automatickým  zdvíhacím zariadením termo-izolačného krytu. Ak chcete celoročne efektívne využívať váš bazén, tieto doplnky vám plávanie rozhodne spríjemnia. Pokiaľ nehľadáte práve bazény na plávanie, môžete si zakúpiť rôzne vírivky, napríklad od populárnej značky Jacuzzi®.

Benefity pravidelného plávania

Plávanie patrí medzi veľmi komplexné športové aktivity, ktoré vám pomôžu precvičiť celé telo. Navyše je plávanie aj vysokokvalitná relaxačná aktivita, ktorá má blahodarné účinky na naše psychické zdravie. Navyše existuje množstvo článkov, ktoré skúmajú vplyv plávania na rôzne konkrétne ochorenia, či napríklad jeho vplyv na detský organizmus. Väčšina vedeckej komunity sa pritom zhoduje na mnohých benefitoch plávania ako vplyvnej pohybovej aktivity.

celoročný bazén

S celoročným bazénom môžete pravidelne využívať benefity plávania a tak sa udržiavať v dobrej kondícii. V spojení so špičkovými hydromasážnymi tryskami si môžete dopriať masáž rôznych častí tela a tým vaše telo omnoho lepšie dokáže zregenerovať. Ak takéto pravidelné aktivity doplníte pár tréningami týždenne, máte záruku skvelej kondície a vypracovanej postavy.

Aj z psychického hľadiska je dokázané, že pravidelný šport dokáže redukovať množstvo stresu. Rovnako vám plávanie v mrazivom počasí môže posilniť imunitu. Plávanie teda určite patrí medzi skvelé formy pohybovej aktivity, pričom plávať vo vlastnom domácom bazéne posunie vašu domácu relaxáciu na omnoho vyšší level.

celoročný bazén swim spa