Ako si správne vybrať vírivku?

Ako sa orientovať vo vírivkách

Jacuzzi je najstaršia značka víriviek. Jeho história siaha už ku koncu 19 storočia , kedy inovatívny a tvrdo pracujúci taliansky rod  Jacuzziovcov prišiel do Spojených štátov z Európy a vytvorili prvú ponornú hydromasážnu pumpu. Dnes sú už vírivky – hydromasážne vane Jacuzzi súčasťou rodinného spa, kde vám aj bazén s protiprúdom poskytuje vynikajúcu rozcvičku, fínska sauna uvoľní a detoxikuje organizmus. Vírivky Jacuzzi  predstavujú takmer synonymum pre párty v absolútnom súkromí, ale viac ľudí do nich investuje ako spôsob relaxácie a odpočinku, uvoľnenie bolesti svalov, kĺbov. Dokonalý odpočinok v kruhu blízkych.

Zostavili sme niekoľko tipov, na ktoré by ste si mali vedieť odpovedať.

Jednotlivých značiek je mnoho. Preto je dôležité poznať nielen históriu výrobcu ale aj samotného predajcu . Kupujte vírivky od celosvetovo známych výrobcov , ktorí majú za sebou aspoň 25 ročnú históriu a ktorý Vám zaručia aj jej servis po 10 rokoch . Venujte tomu produktu pozornosť. Aký použili materiál, technológiu, aká jej skutočná životnosť, celkové prevádzkové náklady, záručný a pozáručný servis a v neposlednom rade si dajte pozor od koho vírivku aj kupujete . Skúmajte výbavu vírivky, použité komponenty, hydromasážne trysky. Trysky sú v skutočnosti to, čo robí vírivku vírivkou. Zaisťujú to, prečo si vírivku kupujeme, teda hydromasáž. Je dokázané, že hydromasáž je najlepší spôsob uvoľnenie svalov a relaxácie. Voda nadnáša, uvoľňuje celé telo a prúdy vody jemne masírujú svaly. Záleží na ich rozmiestnení a typu a nie na ich počte . Kvalitu trysiek posudzujeme tiež podľa ich schopnosti poskytovať variabilnú hydromasáž .

Ak už poznáte odpovede na hore uvedené náležitosti, mali  by ste zvážiť, či chcete vírivku tzv. voľne stojacu , alebo zabudovanú do terasy , alebo podlahy  a pre koľko osôb. Voľne stojace sú umiestnené nad zemou a sú obľúbenejšie kvôli nižším celkovým nákladom a ľahšiemu procesu inštalácie a stavebnej pripravenosti  . Zabudované   hydromasážne vane do podlahy majú tiež svoje výhody. Ak sú správne umiestnené, dokonale ladia s prostredím.

Umiestnenie vírivky spolu s vašimi predstavami o použití určuje, akú veľkú vírivku  potrebujete. Mali by ste si skontrolovať koľko okolitého priestoru budete potrebovať na jej umiestnenie. Vírivky Jacuzzi si vyžadujú konštrukčne pevný a rovný povrch. Budete tiež potrebovať na mieste vírivky 3 fázové napájanie 400V so 16 ampérovým istením.

Nakupovanie vírivky by malo byť zábavným zážitkom, kde by nemala chýbať ani vaša rodina. Ideálne je navštíviť odbornú firmu v tomto odvetví  priamo v jeho showroome, kde vám bude k dispozícií odborník a odpovie na všetky vaše otázky a budete si môcť jednotlivé vírivky, sauny na mieru či bazény vyskúšať.