Vytvorte si súkromné domáce wellness! Výhody po celý rok si zamilujete

Relaxačné a zdravotné účinky kúpeľných procedúr sú využívané širokou verejnosťou už veľmi dlhú dobu. V súčasnosti si viete takúto oddychovú zónu vybudovať aj vo vlastnej domácnosti. Súkromný wellness v pohodlí domova ponúka odpočinok bez prítomnosti neznámych ľudí a poplatkov za jeho návštevu. Čo všetko však potrebujete na vytvorenie súkromného wellnessu? Ako z neho vyťažiť maximum? 

Súkromný wellness: Kde začať? 

bazen s protiprudom swim spa

V každom wellnesse nesmie chýbať bazén. Myslite o krok dopredu a skúste si pozrieť modely s celoročným využitím. Swim spa od HOTTUB Sauna & Wellness® je zariadenie, ktorého funkcie disponujú silným protiprúdom, hydroterapeutickými tryskami a pestrými doplnkami so zaujímavým využitím. Keďže ide o bazén s protiprúdom, takmer každý typ Swim spa vytvára vhodné prostredie pre nepretržité cvičenie vo vode. 

Zlepšite si kondíciu a zmeňte svoju životosprávu tak, že v osobnom bazéne strávite polhodinku denne fyzickou aktivitou, v podobe plávania proti prúdu. Na konci intenzívnej činnosti si môžete dopriať oddych, v podobe masáže z vodných trysiek. 

Doplnky, ktoré spríjemnia domáce Swim spa

Ak si do domu pozvete návštevu, môžete na ňu urobiť dojem inteligentným ovládaním cez smart aplikáciu, či spustením farebného podsvietenia vody. Faktor údržby je oveľa jednoduchší v porovnaní s inými zariadeniami s vodou, ako je napríklad klasický bazén. Technológia Swim spa uľahčuje proces údržby a snaží sa obmedziť používanie objemného množstva chemických čistiacich prostriedkov. 

Aby bazén s protiprúdom vydržal čo možno najdlhšie, môžete využiť ďalší efektívny doplnok a to automatický termokryt, ktorý spĺňa viaceré funkcie, z čoho dve najdôležitejšie sú ochranná a izolačná. 

Výhody komfortnej vírivky

Stres z náročného dňa sa dá dobre eliminovať pobytom vo vírivke. Okrem relaxu dokáže so sebou kvalitná jacuzzi priniesť viacero výhod. Aj keď sa zdravotné prínosy pri každom človeku líšia v závislosti od jeho zdravotného stavu a spôsobu používania, môžeme sa zhodnúť na tom, že súkromná vírivka vie pomôcť zmierniť psychické napätie z celého dňa. Antistresový účinok sa dá podporiť aj relaxačnou hudbou či správne nastaveným podsvietením. Horúca voda a pôsobenie trysiek vie do istej miery podporiť aj ďalšie zdravotné aspekty:

  • Uvoľňuje svalstvo
  • Zlepšuje pokojný spánok
  • Uľaví od bolesti
  • Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie
  • Pomáha pri spaľovaní kalórií 

Pri výbere jacuzzi sa zamerajte na materiál, z ktorého je vyrobená. Kvalitné vírivky disponujú prírodným masívnym drevom s odolnými vlastnosťami voči nepriaznivým podmienkam. Nehrdzavejúci lem dodá vírivke okrem praktickosti aj nádych štýlovosti. 

Pozrite si vírivky, ktoré máme aktuálne skladom: vírivky skladom

Súkromný wellnes: Myslite na detaily

Zariadenia do domáceho wellness vyberajte na základe odolnosti, nízkej údržby a v neposlednom rade atraktivity, aby ste dosiahli želaný výsledok, ktorý zapôsobí nielen na vás, ale aj na okolie. Pre podrobné informácie nemusíte hneď navštevovať kamenné obchody. Aj na viacerých internetových stránkach máte k dispozícií detailný opis produktov, poprípade ich hodnotenie. Ak do súkromného wellness pridáte sauny na mieru, povýšite úroveň relaxu a zdravotných účinkov o priečku vyššie.