Prečo si nechať urobiť saunu na mieru do bytu.

Tradícia saunovania má svoje korene vo Fínsku – severskej krajine, kde si ľudia počas mrazivých zím prehrievali telá v horúcich miestnostiach a následným ochladzovaním zvyšovali svoju imunitu. Tradičná fínska sauna je postavená z dreva a vyhrievaná saunovými kachľami. Bola miestom na stretnutia s rodinou či priateľmi, ale aj na tichú relaxáciu v súkromí. 

Sauna zbaví stresu a posilní zdravie

Sauna je miestom, kde môžete vypnúť myseľ od bežných starostí. Počas saunovania sa vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia. Vďaka nim sa budete po každom saunovaní cítiť spokojní a oddýchnutí. Zlepší sa vaša kvalita spánku, čo je tiež dôležitý faktor ovplyvňujúci našu každodennú náladu. 

Potením v saune sa nám z tela vyplavuje množstvo toxínov a nečistôt. Zlepšuje sa kvalita a pružnosť pokožky. Pravidelný pobyt v saune pomáha budovať dobrú imunitu, regenerovať svaly a kĺby, a podporuje činnosť srdca a cievnej sústavy. 

Sauny na mieru priamo do domu

Milujete saunovanie? Nechajte si urobiť saunu na mieru do bytu. Nezaberie viac miesta ako bežný sprchovací kút. Umiestniť ju môžete prakticky kdekoľvek. Ideálne miesto je kúpeľňa, keďže budete mať blízko k miestu na ochladenie. No namontovať sa dá do akéhokoľvek nevyužitého kútu či miestnosti. 

Osobitú atmosféru má saunovanie vonku. Vonkajšie sauny na mieru sú síce o niečo drahšie ako interiérové, no výsledný efekt rozhodne stojí za to. Zimné saunovanie s výhľadom na bielu krajinu dokáže zahriať na tele i na duši. Menšia sauna sa vám zmestí na balkón. Tí, ktorí vlastnia väčšiu terasu, si môžu dovoliť aj priestrannejšiu saunu pre viac osôb. 

Kombinovaná sauna

Súkromie a saunovanie kedykoľvek – najväčšia výhoda vlastnej sauny

Ak sa chodíte saunovať do verejnej sauny, musíte dodržiavať otváraciu dobu a po prekročení časového limitu si za svoj pobyt priplatíte. Navyše sa do zariadenia musíte nejako dostať a istý čas vám zaberie prezliekanie a príprava. Koľko času by ste ušetrili, ak by ste mali saunu priamo v byte? Navyše by ste sa mohli saunovať kedykoľvek na to budete mať chuť. Ráno, večer, v noci – výber je na vás. 

V domácej saune ste vždy sami. Nemusíte čakať, kým sa trochu vyprázdni preplnená sauna niekde v hoteli. A ak sa budete chcieť o svoj malý kútik pre relax podeliť s niekým ďalším, môžete si pozvať priateľov alebo rodinu. Nikdy sa však vo vlastnej saune nestretnete s cudzími spotenými ľuďmi. Relax v saune si tak môžete užiť oveľa intenzívnejšie.